Kyani

Príbeh Kyani

 

Kyäni = dobrá/silná medicína v jazyku inuitov

 

 • Na svojom výlete na Aljaške sa Dick a Gayle Powell stretli s výskumníkom, ktorý študoval aljašské kmene indiánov.
 • Výskumník bol fascinovaný, že v danom kmeni neexistovalo v preklade slovo pre chorobu, rakovinu, diabetes a ďalšie známe choroby. Tento kmeň veľmi pravidelne konzumoval divokú aljašskú čučoriedku a divokého lososa.
 • Výskum potvrdil, že tieto dve potraviny reprezentujú jeden z najlepších nutričných zdrojov na svete.
 • Rodina Powell následne začala rozprávať o zistených novinkách rodine Hansen a Taylor a to bol zrod Kyäni. Kyäni znamená silná medicína. Kyäni je dnes synonymom pre zdravie, wellness a zdravý životný štýl pre ľudí na celom svete.

 

 

KYANI SUNRISE obsahuje:

Divoká aljašská čučoriedka je jedna z najväčších zásobární antioxidantov na planéte. Tvrdé podmienky v ktorých vyrastá, extrémne výkyvy teplôt a predĺžené denné svetlo a tma dopomohli k vytvoreniu úžasných vlastností tejto malej a zatiaľ veľmi nepoznanej bobuľky.


Najlepšie rána začínajú s Kyäni Sunrise. Vaše telo je vytvorené na to, aby absorbovalo živiny, ktoré sú potrebné na poháňanie Vášho aktívneho životného štýlu. Tým, že každý deň začnete s Kyäni Sunrise, využijete nielen benefity skvelo chutiacej aljašskej čučoriedky, ale aj ďalších 10 výnimočných ovocí ako sú: hrozno (vitis labrusca), čučoriedka, červená brusnica, granátové jablko, aloe vera, noni, malina, goji, hroznové jadierka/ šupka a včelie obnôžky-peľ.
 
Jediné balenie na deň zabezpečí dennú dávku a odporúčané množstvo vitamínov a minerálnych prvkov vo vašom tele.
 

Malina červená


Maliny sú tiež prírodným prostriedkom pre vývoj zdravej kože a vlasov. Pomáhajú aj proti únave, posilňujú imunitu, zmierňujú krvácanie ďasien a problémy obličiek a močového mechúra.
Maliny obsahujú okolo 13% jednoduchých cukrov, z minerálnych látok veľa vápnika, horčíka, fosforu, železa, draslíka, vitamínu C, karotén a vitamíny skupiny B, ďalej kyselinu jablčnú, vínnu, citrónovú, mravčiu, salicylovú, glykosidy. Taktiež obsahujú pomerne mnoho pektínu, trieslovín a rastlinného farbiva. Jadierka obsahujú 16% žltozeleného oleja. Obsah kyseliny salicylovej je prospešný pri horúčkovitých ochoreniach (znižuje horúčku obzvlášť u malých detí). Maliny sú žlčopudné a močopudné, takže sa odporúčajú pri reumatizme a niektorých ľadvinových a pečeňových chorobách. Vitamín A je prírodným liečebným prostriedkom pri očných problémoch a poruchách videnia. Už v starej čínskej medicíne boli maliny využívané proti šeroslepote. Maliny zlepšujú prísun výživných látok. Vysoká koncentrácia rutinu (vitamínu P) spevňuje cievy v oku.
Okrem toho obsahujú dostatok biotínu, transportujúceho síru, rovnako dôležitú pre lesk a hustotu vlasov a pre pružnosť pleti. Pôsobia protizápalovo, odbúravajú cholesterol a priaznivo pôsobia pri anémiách. Pomáhajú pri prechladnutí a znižujú vysoký krvný tlak.


Aloe vera


spevňuje bunkové steny, účinkuje očistne a regeneračne, podnecuje obranyschopnosť organizmu, prevencia a liečbe civilizačných chorôb, má antibakteriálne, protiplesňové a tlmiace účinky.
 Lieči sa ňou ochorenie pečene, srdca, ciev, alergie, rakoviny, imunita atď. Paradentóza, ekzém, hojenie slinivky brušnej, pálenie záhy, prekyslenie organizmu a mnohé ďalšie ochorenia sa prirodnou cestou úspešne liečia. Pomáha aj pri rakovine tráviaceho traktu, tuberkulóze, chorobách ciev, zápche.
 Brusnice
sú jednotkou v boji proti zápalom: močové cesty a bolestivé močenie. Obsahujú vit.C a K a spolu s obsiahnutými polyfenolmi fungujú ako efektívny antioxidant, obsahujú tiež kyselinu citrónovú, jablčnú, benzoovú a šťaveľovú, magnézium, kalcium, mangán, fosfor a sodík, omega 3 mastné kyseliny, podieľajú sa na rekonštrukcii bunkovej membrán.
Výborne účinkujú aj proti hnačke, skleróze, bolestivej menštruácii, zubnému kazu a vďaka vysokému obsahu vitamínu C aj proti chrípke. Navyše súčasné štúdie poukazujú aj na ich antikarcinogénny účinok.Molekuly brusníc dokážu pokryť povrch niektorých orgánov a vytvoriť tak akýsi ochranný štít pred infekciami močového ústrojenstva, sú najlepšou prevenciou pred ochoreniami močového traktu ako aj mechúra a ľadvín, keďže nedovoľujú baktériám preniknúť a usadzovať sa na močovom mechúre. Zaberajú dokonca aj pri nepríjemnom úniku moču.Zaberú aj proti zubným kazom.
Ukázal to výskum newyorskej univerzity. Podľa vedcov tradičné americké brusnicové želé chránilo zuby dvojmo: pred zubným kazom a zubným kameňom. Toto zistenie si overili aj pri pokusoch, kedy materiál s vlastnosťami zubnej skloviny vystavili účinkom brusnicovej šťavy a následne baktériám. Výsledky sa potvrdili, brusnice ochránili zubnú sklovinu až na osemdesiat percent.


Brusnice


Obsahujú vysoké množstvo najrôznejších živín, organických kyselín, vitamínov (napr. vitamín C, provitamín A a pod.) a antihnilobných látok. Obsahujú antioxidanty a ďalšie prírodné zlúčeniny. Okrem iného sú v brusniciach prírodné látky - flavonoidy, ktoré majú hneď niekoľko vynikajúcich vlastností:1. znižujú tvorbu krvných zrazenín, podporujú kardiovaskulárny systém (zdokonaľujú prietok krvi, znižujú krvný tlak) a spomaľujú vznik atériosklerózy, zamedzujú upchávaniu ciev. 2.intenzívne pôsobia pri prevencii a liečbe rakoviny.Na začiatku 20. storočia vedci zistili, že brusnice obsahujú kyseliny, ktoré neoxidujú v tele, ale sú viazané v moči ako mechanizmus kontroly a prevencie proti infekcii močových ciest. Tento jedinečný, nezrušiteľný mechanizmus zabraňuje adhézii baktérie E. coli do steny močového mechúra a následnému možnému rozšírovaniu infekcie močových ciest. Preto lekári odporúčajú predovšetkým piť najrôznejšie brusnicové čaje a šťavy ako prevenciu a liečbu zápalov močových ciest. Pravidelná konzumácia brusníc navyše zamedzuje rozširovaniu baktérii v ústnej dutine, a tým potláča vznik zubných ochorení.


Hrozno


detoxikuje organizmus. Hrozno až z 80 % tvorí voda. 100 g má len 60 kalórií a naopak veľké množstvo vitamínov a minerálov. Hroznové šupky s vysokým obsahom vlákniny podporujú činnosť čriev a zbavia vás zápchy. Hrozno znižuje cholesterol, má protirakovinové účinky, spevňuje pleť a vlasy a dokonca omladzuje.

 

Hroznové jadierka

 

Antioxid. účinky proanthocyanidinusu sú 50 x vyššie ako u vit. E a 20 x vyššie ako u vit. C;
viaže voľné radikály, chráni pred toxickými účinkami drog;
znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb;
vrátane infarktu myokardu;
znižuje krehkosť ciev, rozširuje cievy, zlepšuje elasticitu kože, zlepšuje mikrocirkuláciu;
podporuje štruktúru kolagénu a zabraňuje jeho zničeniu, počas zápalových procesov a infekciách tkanív napadnutých mikroorganizmami;
mikrobiálny a posilňujúci účinok na organizmus a predlžuje mladosť.

 

Čučoriedky

 

Sú skvelým zdrojom vlákniny, proti hnačke, majú ochranné a liečivé účinky pri ochoreniach obličiek, močovodov i močového mechúra, veľa vitamínu C. Prírodné farbiva v tejto plodine karotény (majú na svedomí namodro sfarbený jazyk) a prostilben získané z čučoriedok patria medzi najúčinnejšie antioxidačne pôsobiace látky. Čím viac sme v strese, tým viac by sme ich mali konzumovať pre ich upojujúci účinok.

 


Granátové jablko


Pôsobí prospešne proti cukrovke, poruchách tráviaceho systému, hemoroidoch, kŕčových žilách a nachladnutí. Má obrovské antioxidačné schopnosti, protizápalové účinky, anti aterosklerotické protirakovinové účinky. Znižuje cholesterol v krvi.

 


GOJI – Kustovnica čínska


pochádza z tibetských a čínskych subtropických oblastí. Už viac ako tisíc rokov patrí k popredným liečebným surovinám východu, obsahuje vysoké množstvo antioxidantov. Tie sa podieľajú na posilňovaní imunity a zabraňujú tvorbe rakovinotvorných látok. Antioxidanty regenerujú ľudský organizmus, a preto Čínania veria, že bobule zaručujú dlhovekosť. Starším ľuďom môže Goji pomôcť znižovať zdravotné riziká spojené s pribúdajúcim vekom. Bobuľky majú priaznivý účinok na pamäť a posilňujú aj nohy, ktoré po čase strácajú silu. Vo vyššom veku sa často objavujú problémy s očami. Kustovnica blahodarne pôsobí na sietnicu oka Okrem antioxidantov obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov. Chráni pečeň a obličky a ničí toxíny, ktoré môžu ohroziť ich fungovanie. Priaznivo pôsobí na pohlavné orgány a plodnosť. To je spojené aj s jeho zaradením do afrodiziák.


 

Noni


Šťava z plodov Noni pôsobí podporne najmä na:

 • depresívne stavy, výkyvy nálad, migrény
 • nespavosť, roztrieštené vedomia, fóbie
 • bolesti rôzneho pôvodu (bolesti hlavy, menštruačné bolesti)
 • vysoký krvný tlako, cukrovka
 • predmenštruačný syndrómom (PMS)
 • zníženie imunity
 • alergia, astma
 • zápalové stavy šliach, mazových vačkov, mandlí
 • poruchy trávenia.

 

Šťava z plodov Noni vykazuje liečivé účinky pri oslabení imunitného systému, choroby srdca, krvného obehu, bakteriálne a vírusové infekcie, dýchacie ťažkosti, alergie, artróza, cukrovka, chrápanie, proti niektorým typom zhubných nádorov, menštruačné bolesti, pri liečbe vysokého krvného tlaku, tuberkulózy, poruchy zažívania, chrípke. Noni môže zastaviť rast niektorých druhov nádorov, regulovať správnu činnosť buniek a regenerovať bunky chorých. Šťava z plodov Noniobsahuje viac ako 100 aktívnych látok, z ktorých uvedieme nasledovné.


Proxeronin - v organizme sa pomocou enzýmov premieňa na fyziologicky aktívny alkaloid xeronin, ktorý podporuje stálu regeneráciu poškodených buniek, má analgetický účinok na mozgové bunky prenášajúce nepríjemný pocit bolesti. Šťava z plodov Noni dopĺňa nedostatok tohto alkaloidu, čo sa môže objaviť v dôsledku choroby u starých osôb.
Skopoletin - podporuje činnosť žliaz s vnútornou sekréciou, podporuje rozširovanie zúžených ciev, upravuje krvný tlak, hladinu cholesterolu v krvi, zmierňuje účinok pri alergiách a astme, podporuje liečbu zápalov, opuchov, reumatizmu i prípady liečení u osôb trpiacich artritídou a aterosklerózou. Chráni pred infarktom a znižuje riziko mozgových príhod.
Melatonín a serotonín - oba hormóny sú neurotransmitery (sústava nervov, ktorá prenáša informácie); serotin pôsobí vo dne, melatonín je aktívny v noci. Nedostatok oboch hormónov môže spôsobit nepokoj, dezorientáciu, výkyvy nálady a nespavosť. Pôsobí podporne pri liečbe depresií, brušných kŕčov v dobe menštruácie. Upravujú psychický stav a spánok, regulujú biorytmus spánku a bdenia a spomaľujú proces starnutia buniek. Melatonín a serotonín pôsobí ako ochrana proti škodlivému pôsobeniu elektromagnetického žiarenia u mobilného telefónu. Ide o postupnú stratu neurotransmiterov v mozgu, čo môže byť príčinou vážnych chorôb. Serotonín v spojení so skopoletinom a xeroninom upravuje činnosť prostaty a pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi. Antrachiony - sú látky povzbudzujúce trávenie, upravujú činnosť čriev, zmierňujú silnú bolesť a majú antibakteriálne, antivírusové a antimykotické vlastnosti, sú účinné pri prechladnutí a chrípke.
Damnacanthal - spomaľuje delenie niektorých prekarcerogenních buniek ohrozených rakovinou a môže podporovať obnovu ich správneho fungovania.
Vitamíny a minerály - šťava z ovocia Noni obsahuje veľké množstvo vitamínu C, beta karoténu, vitamínu B1 a B2, aminokyseliny, mastné kyseliny vlákniny, zo stopových minerálov obsahuje draslík, železo, meď, mangán, horčík, fosfor, zinok a ďalšie stopové minerály.

 

 

VČELÍ PEĽ obsahuje:

 

Bielkoviny - významná je vysoká koncentrácia esenciálnych aminokyselín (leucín, izoleucín, valín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín a tryptofán. 30g peľu dokáže úplne pokryť dennú potrebu esenciálnych aminokyselín pre ľudský organizmus

Sacharidy – glukóza, fruktóza, dextrín, škrob, celulóza, ribóza, pentóza, kyselina glukurónová, kyselina pyrohroznová, pollenín.
Tuky – najhodnotnejšie sú esenciálne masné kyseliny: linolová, linolénová, arachidonová.
Minerálne látky – draslík, horčík, vápnik, meď, železo, kremík, fosfor, síra, chlór, mangán.
Vitamíny – A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C, D, E, K.
Ostatné zložky – organické kyseliny, terpentíny, nukleové kyseliny, regulátory rastu a viac ako 100 enzýmov.
So všetkých testovaných potravín bola zistená najväčšia antioxidačná schopnosť v prípade peľu. Antioxidanty sú považované za možné ochranné látky pred poškodením ľudského organizmu voľnými radikálmi a spomaľujú vývoj mnohých chronických ochorení.

 

Liečebné účinky peľu

 • podporný prostriedok imunitného a nervového systému
 • pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe
 • pri chudokrvnosti z nedostatku železa
 • pri chorobách pečene
 • po žltačke, pri cirhóze
 • pri chronickom zápale prostaty, po operáciach prostaty
 • pri srdcovo cievnych ochoreniach
 • pri zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev
 • spomaľuje procesy starnutia
 • rehabilitačný prostriedok po operáciach a chorobách
 • pri nechutenstve a úbytku hmotnosti
 • pri poruchách telesného a psychického vývoja
 • pri ochoreniach kože, kĺbov, očí
 • pri poruchách spánku , depresiách vďaka bohatému obsahu zinku a vitamínu B6
 • môže chrániť pred sennou nádchou, ktorá zapríčiňuje astmu

 

KYANI SUNSET 

Na konci dňa sa potrebuje Vaše telo opraviť a obnoviť.
Kyäni Sunset je jediný produkt na trhu, ktorý kombinuje silnú formu vitamínu E s Omega-3 mastnými kyselinami v jednom produkte.

Pozitívne účinky Omega – 3 kyselín sú známe už roky. Avšak nájdenie čistého zdroja, ktorý zabezpečí silu a potenciál, ktorý očakávate, môže byť ťažké ... teda až doteraz. Omega-3 obsiahnuté v Sunset z divokého aljašského lososa, ktorý je dokázateľne najčistejší zdroj dostupných Omega-3. Tento samostatne vytvára silný doplnok k Vašej strave.


Jadierka z tropického Annatto kríka obsahujú Tokotrienoly. Tokotrienoly majú jedinečnú vlastnosť podporovať kardiovaskulárne zdravie, redukujú cholesterol, udržiavajú zdravú hladinu cukru v krvi a ochraňujú pred poškodením mozgových buniek.*

Tieto výhody kombinované s výbornou antioxidačnou aktivitou predurčujú Kyäni Sunset ako nevyhnutný doplnok zdravej výživy.
 

KYANI NITRO FX

V oblasti zdravia a wellness, oxid dusnatý je vychádzajúca hviezda. Objav Oxidu dusnatého a jeho funkcie v ľudskom tele je jeden z najdôležitejších objavov modernej medicíny a vedeckej histórie.

Dôležitosť oxidu dusného a jeho účinky v ľudskom tele boli bližšie preskúmané tromi lekárnikmi Robert F. Furchgott, Louis J. Ignarro a Ferid Murad, ktorý v roku 1998 získali za svoj výskum Nobelou cenu v medicíne.


Vedci študovali oxid dusnatý naďalej a táto molekula je považovaná za najdôležitejšiu v ľudskom tele. Kyäni NitroFX Vám dáva silu oxidu dusnatého do Vašich rúk 

Nitro FX zlepšuje krvný obeh tým, že rozšíri cievy tak,  že následne cez ne môže pretiecť viac krvi, kyslíka a vitamínov, ktoré sú následne transportované cez srdce do celého tela. Nadôvažok pomáha minimalizovať zrážanlivosť tým, že odradí krvné doštičky, aby sa k sebe lepili, alebo k tkanivovej stene.  Efekt oxidu dusnatého napomáha  k zlepšeniu celkovej cirkulácie v tele.

Nitro FX je formula získaná a  derivovaná z vybraných rastlín a rastliny Noni (ovocia, koreňa a listov).  Štúdie dokázali, že Nitro FX je vysoko účinné pre zabezpečenie tvorby oxidu dusnatého v tele.

Už niekoľko kvapiek denne zvýši Vašu hladinu oxidu dusnatého , čím zvyšuje prekrvenie, zlepšuje energiu, ochraňuje, opravuje a zhodnocuje skoro každú bunku v tele.
 

Noni - vzácny objav

Pomáha zvyšovať množstvo oxidu dusného v tele.

 

Aké účinky noni sa zistili?

 

 • Prispieva k dopĺňaniu dennej spotreby minerálnych látok.
 • Podporuje rozvoj svalov a bráni ich ochabovaniu.
 • Prispieva k regenerácii buniek.
 • Reguluje spánkový cyklus.
 • Potláča výkyvy nálady.
 • Má antioxidačné účinky.
 • Kontroluje delenie buniek. Môže preventívne pôsobiť na nádorové choroby.
 • Posilňuje imunitný systém.
 • Má adaptogénne účinky, zabraňuje zápalovým ochoreniam.
 • Zmierňuje príznaky alergických chorôb.
 • Účinne pomáha pri problémoch tráviaceho systému.

 

KYANI NITRO EXTREME - pre športovcov obsahuje:

Okrem NONI obsahuje aj


Koenzym Q10 (vitamin Q)

je látka prirozene obsiahnutá v bunkách ludského tela, hlavne v bunkách aktivnych a zaťažovaných (napríklad v bunkách srdcového svalu, v mozku, v pečeni).Hrá klúčovú úlohu pri produkcií energie a v ochrane buniek pred poškodením toxickými volnými radikály.
Ochraňuje tak bunky pred poškodením a pred predčasným stárnutím.
Mladý zdravý jedinec udržuje normálnu hladinu koenzymu Q10 príjimom z potravy a vlastnou produkciou. Po 20. roku veku dochádza k úbytku koenzymu Q10 v organizmu tak, že po 40 je ho polovica pôvodného množstva. Bunky sa potom stávajú náchylnejšie k poškodeniu, horšie využívajú energiu pre svoju existenciu a činnosť. Pokiaľ dôjde k poklesu koenzýmu Q10 v organizmu pod potrebnú úroveň, môže se to prejaviť zníženou výkonnosťou organizmu, horšou toleranciou záťaže, zníženou pracovnou aktivitou a výkonnostou, únavou, zníženou schopnosťou regenerácie.
U osôb, kde sa organizmus musí vyrovnávať s niektorým z dlhodobo zaťažujúcích onemocnení (napríklad cukrovka, vysoký tlak, angína pectoris, srdcová nedostatatočnosť, liečba pre vysoký cholesterol a pod.), má udržanie normálnej hladiny koenzymu Q10 pre organizmus ešte väčší význam.

Magnézium-Horčík

má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém, nervovú sústavu a svaly. Magnézium je veľmi dôležitým prvkom pre celkový zdravotný stav organizmus a metabolizmus energie. Je pomocníkom pri udržiavaní pevných a zdravých kostí. Magnézium má podporné účinky na pravidelnú činnosť srdca, podieľa sa na znižovaní vysokého krvného tlaku. Pomáha regenerovať bunky, podporuje tvorbu hormónov, celkové prospievanie tela. Horčík je ľahko vstrebateľný.
má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém, pravidelnú činnosť srdca, podieľa sa na znižovaní vysokého krvného tlaku,je pomocníkom pri udržiavaní pevných a zdravých kostí, je veľmi dôležitým prvkom pre metabolizmus energie,pomáha regenerovať bunky, podporuje tvorbu hormónov

Zinok

Nachádza sa vo všetkých bunkách organizmu, vo väčšom množstve v kostiach, očiach a prostate. Je známy ako kofaktor – substancia vyžadovaná rôznymi enzymatickými reakciami vrátane detoxifikácie.

Je dôležitý pre syntézu a aktiváciu viacerých hormónov, napríklad týmusového hormónu, inzulínu, testosterónu a tiež iných sexuálnych hormónov. Vyžaduje sa pre riadnu funkciu imunitného systému a zvyšuje počty bielych krviniek, ktoré bojujú s infekciami. Vystupuje pri syntéze bielkovín, DNA, delení buniek, formovaní kolagénu a hojení rán. Zinok je tiež nutný pre metabolizmus vitamínu A. Starnutím sa jeho zásoby v tele stenčujú, čo môže tiež vysvetľovať väčšiu náchylnosť starých ľudí na niektoré ochorenia, na ktoré ako mladí nereagovali.

Okrem iného udržiava zdravie pokožky, vlasov a kostí, napomáha vývoju a funkcii rozmnožovacích orgánov, zosúlaďuje proteíny a enzýmy. Ako protizápalový prvok je nápomocný pri liečbe akné a artritídy. Vystupuje ako jeden z prvkov ochrany organizmu pred ťažkými kovmi.

Zinok vystupuje pri aktivácii tých oblastí mozgu, ktoré prijímajú a spracúvajú informácie z receptorov chuti a čuchu. Preto hladina zinku v plazme ovplyvňuje hladinu horčíka a medi a pôsobí na náš apetít a chuť.Jeho hlavnou antioxidačnou funkciou je prevencia oxidácie tukov. Zlúčenina zinku s aminokyselinou metionínom ( zinok monometionín ) vykazuje antioxidačnú aktivitu porovnateľnú s vitamínom C, E a beta-karoténom.

Je potrebný pre udržiavanie hladiny vitamínu E v krvi a absorpciu vitamínu A.


Chróm

je esenciálny stopový prvok, ktorého jednou z funkcií je zabezpečovať spolu s inzulínom a inými pomocnými stopovými prvkami transport glukózy do buniek. Niekedy môže byť označovaný ako „glukózo-tolerančný faktor“ alebo GTF.
Ukladá sa v kostiach, pečeni, slezine a mäkkých tkanivách

Napomáha udržovať stabilnú hladinu krvného cukru prostredníctvom adekvátneho využitia inzulínu a tým môže byť prospešný pre ľudí s diabetom alebo hypoglykémiou. Na tento istý účel je vhodný aj pre tehotné ženy. Niektoré štúdie potvrdili schopnosť chrómu redukovať telesné tuky a zvýšiť percento svaloviny.
Ďalej optimalizuje schopnosť buniek metabolizovať karbohydráty. Neschopnosť buniek efektívne metabolizovať karbohydráty – tzv. Syndróm X vedie k zvýšenej hladine krvného cukru, tým automaticky aj k zvýšenej hladine inzulínu v krvi. Okrem metabolizmu sacharidov a inzulínu je potrebný pri syntéze tukov, bielkovín a cholesterolu.

Niacín je známy ako vitamín B3 alebo kyselina nikotínová.

V organizme vzniká aj premenou aminokyseliny tryptofán.
Niacín hrá úlohu vo veľa rôznych funkciách tela. Je to jeden z najlacnejších a najefektívnejších prostriedkov na zníženie cholesterolu. V podstate znižuje aj všetky krvné markery, ktoré by mali mať nízku hladinu ako je celkový cholesterol, LDL cholesterol, lipoproteín A, triglyceridy a fibrinogén. Zvyšuje hladinu dobrého HDL cholesterolu.
Okrem toho je potrebný pre riadnu cirkuláciu, zdravú pokožku, fungovanie nervového systému, metabolizmus tukov, cukrov a bielkovín a na produkciu HCl. Vyžaduje sa pri sekrécii žlče a žalúdočných tekutín a pri syntéze sexuálnych hormónov. Je užitočný pri viacerých mentálnych poruchách a schizofrénii, podporuje pamäť.

 

PRE OBJEDNANIE

alebo email: evulinta@gmail.com

bližšie informácie o produktoch dostanete na t.č. 0911633630

Prihlásenie