Bazalka ( Ocymum basilicum)

Bazalka ( Ocymum basilicum)

  • Sladká bazalka je jedna z posvätných rastlín Indie.
  • Otvára srdce a prináša harmóniu do mysle.
  • Pomáha kontrolovať emócie a je nápomocná pri trápení a smútku.

 

Objem: 10 ml

8,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Bazalkový olej je dobré tonikum pri liečbe nervových porúch a stresu, bolesti hlavy, migrény a alergie. Používa sa na vyjasnenie mysle a uvoľnenie duševnej únavy, pričom podporuje duševnú silu. Má priaznivý účinok na dýchacie ústrojenstvo a často sa používa pri astme, zápale priedušiek a infekciách dutín. Ďalej je tiež účinný v prípade zápchy, nevoľnosti, zvracania a kŕčov. Je tiež vhodný na menštruačné problémy. Používa sa na úpravu menštruačného cyklu. Pomáha minimalizovať kyselinu močovú v krvi, a tým zmierňuje dnu. Je vhodný pri artritíde, a pri použití na pokožku, pomáha kontrolovať akné. Všeobecne osviežuje pleť a môže sa použiť aj po uštipnutí hmyzom.

 

Prehľad

 

Bazalkový olej je veľmi prospešný olej a môže byť užitočný nielen pri bolesti hlavy a migréne, ale tiež má upokojujúci účinok na depresiu.
Je účinný pri poruchách trávenia, nevoľnosti, štikútke, a infekciách dýchacích ciest. Je výborný po uštipnutí hmyzom, najmä komárov.

Aromalampy a odparovače
Pre naparovanie sa bazalkový olej používa pri bolestiach hlavy, migréne, a pomáha k zvýšeniu koncentrácie a vyjasneniu mysle.

Použitie do kúpeľa
Ak pridáme bazalkový olej do teplého kúpeľa, môže pomôcť zmierniť dnu a artritídu, ale aj svalové a menštruačné bolesti.

 

Bazalkový olej sa môže použiť s bergamotom, čiernym korením, cédrom, feniklom, zázvorom, gerániom, grapefruitom, levanduľou, citrónom, majoránkou, neroli a verbenou.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie