Eukalyptus (Eucalyptus globules)

Eukalyptus (Eucalyptus globules)

  • Má protizápalové účinky.
  • Napomáha pri koncentrácii mysle.
  • Má ochladzujúci účinok na telo.

 

Objem: 10 ml
 

8,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Eukalyptový olej má chladivé a dezodoračné účinky na organizmus, pomáha pri horúčkach, migréne a malárii. Čo sa týka dýchacích ciest, pomáha pri kašli, astme, infekciách hrdla, zápale prínosových dutín a kataroch. Upokojuje a uvoľňuje hlieny, uľavuje pri dýchavičnosti prechladnutí a sennej nádche.
Eukalyptový olej je vhodný na miestne zahriatie pri svalových bolestiach, reumatoidnej artritíde, podvrtnutií a zlom krvnom obehu.
V starostlivosti o pokožku je možné použiť na popáleniny, pľuzgiere, opary, porezanie, poranenie, kožné infekcie a bodnutie hmyzom. Posilňuje imunitný systém a pomáha v prípade ovčích kiahní a osýpok, prechladnutia a chrípky.


Prehľad

 

Eukalyptový olej je veľmi užitočný pri bolestiach hlavy, horúčke, ochoreniach dýchacích ciest, svalových bolestiach a v starostlivosti o pleť. Má upokojujúci účinok na celé telo a posilňuje imunitný systém.
Olej je tiež účinný proti baktériám - najmä stafylokoky, a pôsobí osviežujúco a stimulujúco na myseľ, pomáha zlepšovať koncentráciu.


Aromalampy a odparovače
Pri naparovaní eukalyptový olej môžete použiť pri nádche, sennej nádche, chrípke, dýchacích ťažkostiach, bolesti hlavy, ako repelent proti hmyzu a na zlepšenie koncentrácie.
Pridanie do masážneho oleja, alebo do kúpeľa
Eukalyptový olej je možné nakvapkať do masážneho oleja, alebo do kúpeľa pre pomoc s artritídou, astmou, bronchitídou, prekrvením slizníc, prechladnutím, bolesťami hlavy, reumatizme, zápale prínosových dutín, katare, únave a svalovej bolesti a inej bolesti.
V kréme alebo telovom mlieku
Okrem toho, že uľaví od bolesti a svalových kŕčov a reumatizmu, eukalyptový olej môže tiež prispieť k urýchleniu hojenia pomalo hojacích sa rán a vredov, upokojuje kožné vyrážky a vyjasňuje preťaženú pleť.
Priame použitie alebo kvapkanie s kvapkátkom
Eukalyptový olej je možné použiť čistý na pokožku po bodnutí hmyzom alebo zranení, ale je potrebné zaobchádzať s ním nanajvýš opatrne.
Kloktadlo
Po veľkom zriedení je možné použiť eukalyptový olej ako kloktadlo, takže ho možno použiť na upokojenie bolesti hrdla.

 

Eukalyptový olej sa najlepšie hodí na zmiešanie s rôznymi esenciálnymi olejmi, najmä s benzoinom, tymiánom, levanduľou, citrónovou trávou, citrónom a borovicou.
 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie