Levanduľa (Levandula officinalis)

Levanduľa (Levandula officinalis)

  • Tento olej je najpoužívanejší zo všetkých esenciálnych olejov.
  • Prináša ukľudňujúci a relaxačný pocit.
  • Je vynikajúci pri akejkoĺvek nerovnováhe organizmu.

 

Objem: 10 ml
 

8,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Levanduľový olej má upokojujúci účinok na nervy, uvoľnenie napätia, pôsobí proti depresii, panike, hystérii a nervovému vyčerpaniu všeobecne, je účinný proti migréne, bolesti hlavy a nespavosti. Je tiež veľmi prospešný pri problémoch, ako je bronchitída, astma, nádcha, zápal hrtanu, zápach z úst, zápal hrdla a čiernemu kašľu, ďalej na nevoľnosť, vracanie a plynatosť. Pomáha tiež proti kolike. Levanduľový olej zmierňuje bolesti pri reumatizme, artritíde, lumbagu, svalových bolestiach a bolesti spôsobenej športom.
Navracia rovnováhu pokožke a revitalizuje ju a je vhodný pre všetky typy kožných problémov, ako sú abscesy, akné, mastná pleť, vredy, popáleniny, spálenie slnkom, rany, lupienka, vši, bodnutie hmyzom, a tiež sa dá použiť ako repelent.
Levanduľový olej je jedným z mála esenciálnych olejov, ktoré možno použiť na pokožku nezriedené, a to je obzvlášť vhodné pri liečbe drobných spálenín a rán.


Prehľad

 

Levanduľový olej je jedným z najvšestrannejších olejov a je dobré mať ho v domácnosti vždy po ruke, pretože môže byť použitý pre veľké množstvo problémov.
Nielenže pomáha pri nervových problémoch, ale je vhodný pri ochoreniach zažívacieho ústrojenstva, dýchacích ciest a kožných ochorení, taktiež pomáha pri bolesti svalov, artritíde a reumatizme.


Aromalampy a odparovače
Pri naparovaní je levanduľový olej vhodný proti alergii, nechutenstvu, závratom, nespavosti (aj detí), sennej nádche, bolesti hlavy, depresii, traume, úzkosti, hystérii, strachu, nočným morám, podráždenosti, nervovému napätiu a ako repelent proti hmyzu .Okrem toho, že môže pomôcť zahnať depresie, pomôže v krízových situáciách, zmierni podráždenosť a uvoľní stres, taktiež pomôže uvoľniť napäté svaly a svalové kŕče.
Pridanie do masážneho oleja, alebo do kúpeľa
Levanduľový olej môže byť pridaný do masážneho oleja alebo do kúpeľa, na bolesti brucha, alergie, nechutenstvo, artritídu, črevné ťažkosti, únavu, sennú nádchu, bolesti hlavy, nespavosť, náladovosť, traumu, úzkosť, depresiu, hystériiu, nočné mory, strach, podráždenosť, nervové napätie, stres a len tak pre radosť, jednoducho si oddýchnuť vo voňavej miestnosti.
Na zábal / vatový tampón
Levanduľový olej môže byť použitý na čistenie pleti vatovým tampónom pri akné a ako zábal pri bodnutí hmyzom, pomliaždeninách, omrzlinách, lupinách a všiach.
Studený obklad
Sudený obklad s levanduľovým olejom môže byť použitý pri: artritíde, ekzémoch a vredoch. 

Krém alebo telové mlieko
Pokiaľ je použitý v kréme alebo telovom mlieku, je veľmi užitočný pri hojení popálenín, jeho hojivé vlastnosti pomáhajú pokožke rýchlejšie sa zregenerovať s redukciou jaziev. Upokojujúci a protizápalový účinok levanduľového oleja pôsobí vyvažujúco na pokožku a môže byť použitý pri dermatitíde, ekzéme, psoriáze, vredoch, infekcii a akné. Pri použití proti zápalom, treba zriediť na koncentráciu nižšiu ako 1%. Zmierňuje tiež bolesť po spálení pokožky po opaľovaní a tiež pôsobí proti svrbeniu po bodnutí hmyzom.

 

Levanduľový olej môžete kombinovať s rôznymi olejmi, najmä s cédrom, šalviou, pelargóniou, borovicou, muškátovým orieškom a všetkými citrusovými olejmi.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie