Citrón (Citrus Limonium)

Citrón (Citrus Limonium)

  • Tento olej je výborný na koncentráciu.
  • Je osviežujúci, energetizujúci a stimuluje nervový systém.

 

Objem: 10 ml
 

8,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Citrónový olej môže byť veľmi prospešný pre obehový systém a pomáha prietoku krvi, znižuje krvný tlak a pomáha pri krvácaní z nosa. Dokáže znížiť horúčku, pomáha zmierniť infekcie hrdla, zápal priedušiek, astmu a chrípku.
Posilňuje imunitný systém a čistí telo, zlepšuje funkciu tráviaceho systému, a tiež je užitočný pri zápche, dyspepsii a celulitíde.
Citrónový olej upokojuje a zmierňuje bolesti hlavy a migrény a pomáha pri reumatizme a artritíde. Používa sa tiež na čistenie pleti proti akné, čistenie mastnej pleti a vlasov, rovnako ako odstránenie odumretých buniek pokožky, prináša úľavu pri bolestivých oparoch, vredoch v ústach a bodnutí hmyzom.


Prehľad

 

Citrónový olej pomáha v boji proti infekciám, podporuje zažívacie ústrojenstvo, zmierňuje bolesti hlavy, migrény a svalové problémy a čistí mastnú pokožku a vlasy.

 


Aromalampy a odparovače
Citrónový olej sa používa pri prechladnutí, strate hlasu, chrípke, depresii, strese, nedostatku energie a únave. Ďalej zmierňuje podráždenie a tiež pomáha zlepšiť koncentráciu, pozdvihuje náladu, vyčistí myseľ a pomáha pri rozhodovaní.
Pridanie do masážneho oleja, alebo do kúpeľa
Citrónový olej pridaný do masážneho oleja alebo do kúpeľa môže pomôcť so zažívacími problémami, nedostatkom energie, únavou, infekciou, chrípkou, obezitou, nadváhou, reumou, depresiou a stresom. 

Telové mlieka a krémy

Citrónový olej pridaný do krému alebo telového mlieko pomôže vyčistiť upchaté póry. Jeho sťahujúce vlastnosti sú skvelé pre mastnú pleť. Antiseptický účinok citrónového oleja na druhej strane pomáha pri liečbe akýchkoľvek porezaní, vredov a drobných rán. Dráždivý účinok oleja tiež pomáha redukovať celulitídu, ale aj akné. 

 

Citrónový olej sa mieša predovšetkým s levanduľou, ružou, santalovým drevom, benzoinom, eukalyptom, pelargóniou, feniklom, jalovcom, neroli a elemi. 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie