Citrónová tráva (Cymbopogon citrates)

Citrónová tráva (Cymbopogon citrates)

  • Tento olej je vynikajúci antidepresívny prostriedok.
  • Zľaďuje a posilňuje nervový systém.
  • Pri použití do kúpeľa odbúrava svalovú bolesť a únavu.

 

Objem: 10 ml
 

8,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Olej z citrónovej trávy revitalizuje telo a zmierňuje problémy pri časovom posune, pomáha pri bolesti hlavy a pomáha bojovať proti nervovému vyčerpaniu a stresu. Tým, že stimuluje sekréciu žliaz, pomáha navodiť celkovú rovnováhu tela a posilňuje parasympatický nervový systém, čo je dôležité pri rekonvalescencii. Je užitočný pri infekciách dýchacích ciest, ako sú bolesti v krku, laryngitída a horúčky a pomáha zabrániť šíreniu infekčných chorôb. Je nápomocný pri kolitíde, poruche trávenia a gastroenteritíde. Olej z citrónovej trávy pomáha uvoľňovať svaly a tkanivá, zmierňuje bolesti svalov tým, že svaly zvláčňuje. Napráva poruchy prekrvenia. Účinkuje ako repelent proti hmyzu. Pomáha udržiavať domácnosť čistú od kliešťov, bĺch a vší.
Slúži aj na vyčistenie mastnej pleti a proti akné. Je dobrý na problémy atletickej nohy a zmierňuje nadmerné potenie.

 


Prehľad

 

Olej z citrónovej trávy je veľmi prospešný pre svaly, pokožku, revitalizuje telo i myseľ, pomáha pri infekciách a chráni rodinných maznáčikov pred blchami a kliešťami.

 

Aromalampy a odparovače
Pri naparovaní olej z citrónovej trávy poslúži na zmiernenie nervozity a ako repelent proti hmyzu. .Je tiež skvelý pre oživenie pamäti, pri pocite apatie, na znovunadobudnutie energie, rovnako ako zmiernenie únavy.
Pridanie do masážneho oleja, alebo do kúpeľa
Ak tento olej pridáme do masážneho oleja alebo do kúpeľa, môže pomôcť s celulitídou, zažívacími ťažkosťami, nervozitou, infekciami, pôsobí tiež ako diuretikum a uvoľňuje svalstvo.

Krém alebo telové mlieko
Ak sa pridá do telového mlieka alebo krému, pomáha pri odstraňovaní celulitídy a na vyváženie pleti, čistí upchaté póry a pomáha pri akné. Antiseptické vlastnosti sú užitočné pri liečbe mykózy nôh a ďalších plesňových infekcií.

 

Poznámka Hoci niektorí ľudia môžu mať alergickú reakciu na olej z citrónovej trávy, väčšina ľudí nevykazuje alergiu, ak sa používa v koncentráciách nižších ako 3%. Náš olej obsahuje len stopové množstvo citralu (zatiaľ čo západoindická a východoindická citrónová tráva - andropogon flexuosus a A. citratus obsahuje takmer 79%) takže je nižšia možnosť podráždenia alebo alergie.

 

Olej z citrónovej trávy sa veľmi dobre hodí na použitie s bazalkou, cédrom, koriandrom, pelargóniou, jazmínom, levanduľou a čajovníkom.
 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie