Rozmarín (Rosmarinus officinalis)

Rozmarín (Rosmarinus officinalis)

  • Tento olej je stimulant nervového systému.
  • Napomáha pri koncentrácii a vyjasňuje myseľ.

 

Objem: 10 ml

8,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Rozmarínový olej má výrazný vplyv na mozog a centrálny nervový systém a je skvelý pre vyčistenie mysle a duševné vedomie, zlepšuje pamäť a zároveň je vynikajúci mozgový stimulant. Pomáha pri bolestiach hlavy, migréne, neuralgii, psychickej únave a nervovom vyčerpaní a antiseptický účinok rozmarínového oleja je vhodný najmä pre črevných infekciách a hnačkách. zlepšuje kolitídu, dyspepsiu, plynatosť, poruchy pečene a žltačku a zmierňuje bolesti spojené s reumatizmom, artritídou, bolesť svalov a dnu. Taktiež pomáha pri arterioskleróze, búšení srdca, zlom krvnom obehu a kŕčových žilách.
Diuretické vlastnosti rozmarínového oleja sú užitočné proti zadržiavaniu vody pri menštruácii a tiež pri obezite a celulitíde.
Pôsobí liečivo na dýchací systém, je účinný pri astme, bronchitíde, katare, sínusitíde a čiernom kašli. Vďaka sťahujúcim účinkom pomáha tiež pri ovisnutej koži. Jeho stimulačný účinok pomáha pri ochoreniach pokožky hlavy a podporuje rast vlasov. Na koži pomáha zmierniť opuchy a môže byť použitý pri akné, dermatitíde a ekzémoch, ale veľmi populárne je použitie vo výrobkoch pre starostlivosť o vlasy, pretože má výrazne pozitívny vplyv na zdravie vlasov a vlasovej pokožky. Zvyšuje krvný obeh v pokožke hlavy, a preto je tiež účinný pre podporu rastu vlasov.
 

Aromalampy a odparovače
Pri naparovaní je rozmarínový olej užitočný pri preťažení, nadmernej konzumácii alkoholu, prepracovaní, zápale prínosových dutín a psychickej a fyzickej únave. Ďalej stimuluje mozog, zlepšuje pamäť a podporuje jasné myslenie.
Pridanie do masážneho oleja, alebo do kúpeľa
Pridaný do masážneho oleja, alebo nakvapkaný do kúpeľa, môže rozmarínový olej pomôcť s problémami pečene a žlčových ciest, zahlienení, svalovej bolesti, kŕčoch, stuhnutosti šije, prepracovaní, reumatizme, artritíde, prechladnutí, zápche, hnačke, kašľu , bronchitíde, bolesti chrbta, ochorenia pokožky hlavy, zápale prínosových dutín, duševnej únave a fyzickej únave.
Krém alebo telové mlieko
Pridaním do krému alebo telového mlieka je veľmi prospešný pre zlepšenie prekrvenia pokožky.
Šampón
Pridaním do šampónu sa nielen zvyšuje krvný obeh v pokožke hlavy a tým zlepšuje rast vlasov, ale tiež pôsobí ako všeobecné tonikum a kondicionér pre vlasy a vlasovú pokožku.

 

Rozmarínový olej môžete kombinovať s väčšinou esenciálnych olejov, ale najlepšie s cédrom, citronelou, pelargóniou, levanduľou, citrónovou trávou a mätou piepornou.
 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie