Céder (Cedrus deodora)

Céder (Cedrus deodora)

  • Tento olej má upokojujúce, povznášajúce a antidepresívne účinky.
  • Napomáha pri dýchacích problémoch, nervovom napätí a poruchách spôsobených stresom.

 

Objem: 10 ml
 

8,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Cédrový olej je veľmi vhodný na pokožku pre svoje upokojujúce schopnosti, ktoré zmierňujú svrbenie. Jeho skvelý na akné, mastnú pleť, ale aj pre vlasy a proti lupinám. Pomáha pri chorobách dýchacích ciest a infekciách močových ciest. Pôsobí ako tonikum a má výrazný vplyv na sliznice.
Má upokojujúci účinok na myseľ a je veľkou pomocou pri problémoch spojených s úzkosťou a nervovým napätím. Je vhodný v prípade artritídy a reumatizmu.


Prehľad

 

Odborná literatúra uvádza:

Veľká výhoda cédrového oleja spočíva v jeho schopnosti upokojiť a utíšiť nervy. Zmierňuje kožné a vlasové problémy a je účinný pre uvoľnenie dýchacích ciest. Taktiež odstráni infekcie močových ciest, reumatizmus a artritídu.


Aromalampy a odparovače
Pri naparovaní cédrový olej možno použiť pri artritíde, zápale priedušiek, reumatizme, dýchacích ťažkostiach, ako tonikum a ako repelent proti hmyzu.
Použitie s masážnym olejom a do kúpeľa
Cédrový olej možno primiešať do masážneho oleja, alebo pridať do kúpeľa na pomoc pri astme, bronchitíde, respiračných ťažkostiach, katare, zápale močového mechúra, bolesti kĺbov, mastnej pleti a lupinách. Je nutné dodať, že nespôsobuje podráždenie slizníc.

V kréme
Po pridaní do krému, je cédrový olej veľmi účinný pre boj s mastnou pleťou a súvisiacimi problémami, rovnako ako dermatitídou a psoriázou a zabraňuje tvorbe lupín na pokožke hlavy.

 

Cédrový olej je vhodné zmiešať s benzoinom, bergamotom, škoricou, cyprušom, kadidlom, jazmínom, jalovcom,, levanduľou, citrónom, neroli, ružou a rozmarínom.
 

Všetky uvedené texty majú výhradne informatívny charakter a slúžia k všeobecne popisným a vzdelávacím potrebám.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie