Jazmín (Jasminum grandiflora)

Jazmín (Jasminum grandiflora)

Relaxačný olej, upokojuje a napomáha zvýšeniu sebavedomia, povznáša, vyrovnáva. Je vynikajúci pri strese a pri problémoch spôsobených úzkosťou. Objem: 10 ml

24 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Odborná literatúra uvádza:

Je to cenný prostriedok v prípade ťažkej depresie. Upokojuje nervy, navodzuje pocit dôvery, optimizmu a eufórie, popritom oživuje a obnovuje energiu.
Jazmínový olej uľahčuje pôrod: urýchľuje pôrod posilnením kontrakcií a zároveň tlmí bolesť. Je účinný pri popôrodnej depresii a podporuje tok materského mlieka. Vzhľadom k jeho veľmi jemnej a pokojnej podstate, jazmínový olej pomáha pri sexuálnych problémoch, ako je impotencia, predčasná ejakulácia a frigidita.
Má veľmi priaznivý vplyv na dýchacie ústrojenstvo, ukľudňuje dráždivý kašeľ a chrapot a pomáha pri laryngitíde. Ďalej pomáha pri bolesti svalov, podvrtnutí a stuhnutých končatinách. Jazmínový olej navracia rovnováhu suchej, mastnej, podráždenej a citlivej pokožke, zvyšuje pružnosť a je často používaný na pomoc proti striám a redukciu jaziev.

Prehľad

 Jazmínový olej má veľký význam pri liečbe ťažkej depresie, uľahčuje pôrod, je prospešný pri sexuálnych problémoch, chorobách dýchacích ciest, pri bolesti svalov a pre spevnenie pokožky.

Aromalampy a odparovače
Pri naparovaní, je jazmínový olej vhodný pre liečbu závislostí, zahnanie depresie, nervozity a celkové uvoľnenie, upokojenie kašľa, podporuje relaxáciu a uvoľnenie napätia.

Pridanie do masážneho olej, alebo do kúpeľa
Jazmínový olej možno pridať do masážneho oleja, alebo nakvapkať do kúpeľa, na pomoc pri liečbe závislostí, zahnanie popôrodnej depresie, podporu relaxácie, zmiernenie bolesti svalov, upokojenie kašľa, zníženie napätia, proti stresu a nervozite.

Telové mlieko a krémy
Jazmínový o olej môže byť pridaný do krému alebo telového mlieka na suchú, mastnú či citlivú pokožku, ale aj pre redukciu strií a jaziev.

 Jazmínový olej môžete kombinovať s väčšinou esenciálnych olejov, ale najlepšie s bergamotom, ružou, santalovým drevom a všetkými citrusovými olejmi.

Všetky uvedené texty majú výhradne informatívny charakter a slúžia k všeobecne popisným a vzdelávacím potrebám.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie