Ruža (Rosa damascena)

Ruža (Rosa damascena)

Ružový olej pôsobí uvolňujúco, antidepresívne, adstringentne a antisepticky.j Napomáha pri liečbe stresu, obehu, trávenia, bolestiach hlavy, svalovej bolesti a dýchacích problémoch. Objem: 10 ml

28 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Odborná literatúra uvádza:

Ružový olej upokojuje a harmonizuje myseľ a pomáha pri depresii, zlosti, smútku, strachu, nervovom napätí a strese a zároveň podporuje sexualitu, osobnú starostlivosť, sebavedomie a vyrovnávanie sa s emočnými problémami.
Je veľmi účinný pre zlý krvný obeh a srdcové problémy, ktoré zahŕňajú búšenie srdca, arytmiu, rovnako ako vysoký krvný tlak a tiež sa používa na posilnenie pečene a žlčníka. Pre respiračný systém ružový olej pomáha v prípadoch kašľa, astmy a sennej nádchy a na tráviaci systém pri ochoreniach pečene, zápchu a nevoľnosť.
Ružový olej má regulačný a očistný účinok na ženské pohlavné orgány a môže byť použitý pre reguláciu a vyváženie hormónov, nepravidelnú menštruáciu, funkčnú neplodnosť, výtok z pošvy, menorágiu, maternicové krvácanie a ďalšie ochorenia maternice. Taktiež má celkový regulačný účinok na maternicu.
Je najúčinnejší pre hydratáciu pokožky, zatiaľ čo má všeobecne povzbudzujúce a antiseptické účinky, čo je dobré pre všetky typy pleti, ale najmä pre suchú, zrelú a podráždenú pokožku. Používa sa na regeneráciu poškodených kapilár, zápaly a začervenanie kože a je vhodný pri ekzémoch a oparoch. Ružová voda môže byť použitá pri zápale spojiviek.

 

Prehľad

 Ružový olej dáva pocit pohody a šťastia, pomáha upokojiť myseľ, účinkuje pri chorobách dýchacích ciest, pri tráviacich ťažkostiach, menštruačných problémoch a pri starostlivosti o pleť.

 Aromalampy a odparovače
Pri naparovaní ružový olej pomáha pri alergiách, astme, baby blues, bolesiach hlavy, migréne, nervovom napätí a má celkovo relaxačné účinky. Je obzvlášť účinný v boji proti depresii, zlosti a smútku, pri vyrovnávaní sa s emočnými problémami, smútkom a stratou.
Pridanie do masážneho olej, alebo do kúpeľa
Ak sa ružový olej pridá do masážneho oleja alebo do kúpeľa, môže pomôcť s alergiami, baby blues, astmou, sennou nádchou, bolesťami hlavy, depresiou, migrénou, nervovým napätím, depresiou, smútkom, stresom a tiež k úprave krvného obehu, upokojenie srdca, stimuláciu pečene a žlčníka a pre celkovú rovnováhu pokožky.

Mlieka a krémy
Pokiaľ je ružový olej súčasťou krému alebo telového mlieka, stimuluje pokožku a zároveň zvlhčuje a hydratuje. Je vhodný pre všetky typy pleti a obzvlášť vhodný pre suchú, zrelú a citlivú pleť. Pomáha znižovať začervenanie kože, zápaly a redukuje popraskané žilky. Celkovo reguluje pleť a má sťahujúce účinky.

 Ružový olej je veľmi dobré zmiešať s pelargóniou, jazmínom, klinčekom a palmarosou.

Všetky uvedené texty majú výhradne informatívny charakter a slúžia k všeobecne popisným a vzdelávacím potrebám.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie