Ylang ylang (Cananga odorata)

Ylang ylang (Cananga odorata)

Pôsobí antidepresívne, zmierňuje nervové napätie a nespavosť, znižuje krvný tlak. Pôsobí ako afrodiziakum, je súčasťou luxusných parfumov. Objem: 10 ml

8,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Odborná literatúra uvádza:

Olej z Ylang-ylang má euforizujúci a sedatívny účinok na nervový systém a pomáha pri úzkosti, napätí, šoku, strachu a panike. Popritom funguje aj ako afrodiziakum, pomáha pri impotencii a frigidite. Je obzvlášť účinný pri dýchavičnosti a rýchlom srdcovom tepe, ale tiež môže pomôcť pri znižovaní vysokého krvného tlaku a proti črevným infekciám.
Ylang-ylang olej má upokojujúce účinky na pokožku a pomáha na príliš suchú, ale aj prehnane mastnú pleť tým, že vyrovnáva vylučovanie kožného mazu a má povzbudzujúci účinok na pokožku hlavy, čím podporuje rast vlasov.


Prehľad

 Ylang-ylang olej pomáha pri problémoch ako je vysoký krvný tlak, zrýchlený dych a tep, nervových problémoch ale aj pri impotencii a frigidite.


Aromalampy a odparovače
Pri naparovaní môže ylang-ylang olej pomôcť pri úzkosti, napätí, šoku, strachu, panike, zrýchlenom dýchaní, búšení srdca. Rovnako poslúži ako afrodiziakum, na uvoľnenie pri fyzickom vyčerpaní, frigidite, impotencii, nespavosti, depresii a strese.
Pridanie do masážneho olej, alebo do kúpeľa
Ylang-ylang olej je možné nakvapkať do masážneho oleja, alebo do kúpeľa na úľavu pri fyzickom vyčerpaní, nespavosi, frigidite, impotencii, depresii, úzkosti, nervovom napätí a strese a zároveň má upokojujúce a afrodiziakálne účinky.
Krém alebo telové mlieko
Pridaním do krému alebo telového mlieka vyvažuje produkciu mazu v pokožke a tým pomáha príliš suchej, rovnako ako aj prehnane mastnej pleti.

 

Ylang-ylang olej sa môže zmiešať s bergamotom, grapefruitom, levanduľou a santalovým drevom.
 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie