Vetivert (Vetiveria zizanoides)

Vetivert (Vetiveria zizanoides)

Tento olej z vetiveru sa väčšinou využíva na odstránenie stresu, najmä u ľudí, ktorí stratili kontakt s realitou. Stimuluje imunitný systém a podporuje reakcie tela proti stresu. Používa sa taktiež k uvoľneniu napätia, ktoré sa prejavuje vo forme bolesti svalov a napomáha k relaxácii. V starostlivosti o pleť sa používa na "upchatú" pleť, akné a menšie rany v dôsledku porezania. Taktiež sa používa pri meditácii k zvyšovaniu vedomia a koncentrácie. Objem: 10 ml

8,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Odborná literatúra uvádza:

Vetivertový olej upokojuje myseľ a pomáha rozptýliť hnev, hystériu a podráždenosť. Aj neurotické správanie môže byť aj znížené tým že sa redukuje stres a napätie. Revitalizuje telo a pomáha pri psychickej a fyzickej vyčerpanosti. Používa sa tiež pri rôznych bolestiach, najmä pri reumatizme, artritíde a bolesti svalov, taktiež pre zmiernenie nespavosti.


Prehľad

 Vetivertový olej má upokojujúci účinok na nervový systém a pomáha pri svalovej bolesti a iných bolestiach, rovnako ako má priaznivý vplyv na hormonálnu nerovnováhu a zmiernenie nespavosti.

 Aromalampy a odparovače
Pri naparovaní sa vetiver olej používa pri nervových problémoch, pretože redukuje hystériu, hnev a podráždenosť, a tiež proti nespavosti.
Pridanie do masážneho olej, alebo do kúpeľa
Ak sa vetivertový olej zmieša s masážnym olejom alebo sa pridá do kúpeľa, môže pomôcť pri duševnom a fyzickom vyčerpaní, nervových problémoch, reume a bolesti kĺbov, nespavosti a tiež na vyrovnanie hormonálnej hladiny v organizme. Má tiež liečivé účinky na pokožku.
Krém alebo telové mlieko
V kréme alebo telovom mlieku sa používa k hydratácii a k vyživeniu pokožky a je najmä vhodný pre suchú, podráždenú a dehydratovanú pleť. Redukuje tvorbu a výskyt vrások a strií a zlepšuje vzhľad ochabnutej kože. Tiež pomáha hojiť rany.

 Vetivertový olej sa veľmi hodí na zmiešanie s benzoinom, grapefruitom, jazmínom, levanduľou a ylang-ylang.
 

Všetky uvedené texty majú výhradne informatívny charakter a slúžia k všeobecne popisným a vzdelávacím potrebám.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie