Rakytník rašetliakový plody 50 g

Rakytník rašetliakový plody 50 g

Balenie: 50 g

2,60 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Rakytník rešetliakový je rastlina známa už v dávnej minulosti. Tradične používaná v ľudovom liečiteľstve Ruska, Sibíri i niektorých častí Číny.

 

Rakytník obsahuje vitamín A, C, E a K. Ďalej obsahuje flavonoidy, karotenoidy, karotény, kyselinu listovú, provitamín D, fytoncídy, triesloviny, minerálne soli (železo, bór, mangán), organické kyseliny a nenasýtené mastné kyseliny. Vitamínu C má asi 10 x viac ako citrusové plody. Traduje sa, že jediný plod rakytníka má iba vitamínu C, čo telo potrebuje na celý deň.

 

Vysoký obsah týchto látok predurčuje rakytník pre použitie pri nedostatočnej imunite, v čase nachladnutia, chrípok, či ako prevencia pred týmito virózami, ale je dokázaný aj účinok rakytníka pri boji so stafylokokmi, čí baktériami zažívacieho traktu vrátane salmonelózy . Rakytník sa uplatňuje aj pri zápaloch močových ciest , či pohlavného ústrojenstva .

 

Rakytník ako vitamínová bomba je vhodný ako doplnok stravy pre všetkých vyťažených (športovci, deti, starší ľudia), ale tiež ako posilňujúci prostriedok pri namáhavých cestách, udržujúci koncentráciu a bdelosť.

 

Pomerne presne je popísaný blahodarný vplyv rakytníka na zažívacie ústrojenstvo a tráviaci trakt. Rakytník použijeme ako prvú pomoc pri bolestiach žalúdka, pre stimuláciu zažívanie. Rakytník zlepšuje vylučovanie tráviacich enzýmov i žlče a je pre to vhodný pri ich nedostatku.Výborně pôsobí na pečeň a pankreas, ktorý ochraňuje.

 

U rakytníka neboli zistené žiadne vedľajšie účinky, je vhodný aj pre dlhodobé užívanie.

 

Tradičné použitie: Lyžičku sušeného plodu zalejeme 250ml vriacej vody a necháme cca 10 min. lúhovať. Plody pre ich príjemnú arómu môžeme pridať aj k akémukoľvek čaji a zvýšiť tak jeho hodnotu.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie