Panel používateľa

Aromaterapia

Ide o najdostupnejší spôsob relaxácie. Stačí si obstarať aromalampu a pár vonných olejčekov a v priebehu niekoľkých minút si môžete prevoňať byt, alebo si ich môžete pridať do kúpeľa. Robili to už starí Egypťania a Gréci, lebo vedeli, aké blahodárne účinky má aromaterapia na ľudský organizmus. Nebojte sa ich nasledovať. Je na vás, akú vôňu si vyberiete. Mala by vám nielen voňať, ale tiež aspoň trocha liečiť to, čo vás najviac trápi. Niektoré vône vedia tlmiť bolesť, alebo nervozitu, iné zmierňujú rôzne problémy, alebo bojujú s vysokým, či nízkym krvným tlakom. Môžu tiež upokojovať, podporovať koncentráciu, alebo vás naopak aktivovať

Esenciálne oleje a ich použitie

Inhalácia je najčastejšie používanou formou. Aplikujeme pomocou inhalátorov, difuzérov, aromalámp a savých predmetov, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov (napr. papier či keramika).

V prípade použitia aromalámp dbáme predovšetkým na veľkosť misky (minimálne 100ml),  ktorú naplníme vodou a do nej kvapneme esenciálny olej (3 - 5 kvapiek podľa veľkosti miestnosti). Pod miskou zapaľujeme čajovú sviečku, ktorá zahrieva vodu, následne esenciálny olej a napokon dochádza k jeho odparovaniu.

Savé kamene sú vyrobené z pórovitej keramiky s vlastnosťou absorbovať esenciálny olej a naspäť ho uvoľňovať do ovzdušia. Intenzita uvoľňovania je daná teplotou vzduchu v miestnosti. Pre zvýšenie intenzity vône je možné savý kameň umiestniť k tepelnému zdroju (na krb, či radiátor). Na savý kameň nakvapkajte 10-15 kvapiek esenciálneho oleja a nechajte pôsobiť. Savé kamene možno využiť predovšetkým tam, kde je nutné dbať na bezpečnosť (v priestoroch s výskytom detí, v miestnostiach, kde sa nesmie používať otvorený oheň, či v nočných hodinách). 

Ďalšia možnosť ako využiť esenciálne oleje sú masáže, či obklady, v tomto prípade riedime esenciálny olej v rastlinnom oleji, a to v pomere 1:100 (príklad: 3 kvapky esenciálneho oleja na 10-15 ml rastlinného oleja).

Aromaterapia

27 položiek

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie