Žezlá sily

Odborná literatúra uvádza:

Pôsobenie harmonizéru prepína organizmus do iného, ​​dokonalejšieho   energetického stavu, pri ktorom sa energia harmonicky rozdeľuje medzi orgány a sústavy, aktívnejšie prebiehajú regeneračné procesy, posilňujú sa obranné a samoregulačné funkcie. Ďalej   harmonizér zvyšuje vibrácie, vyrovnáva polaritu tela a napomáha ďalším pozitívnym zmenám energetického systému.

 

Čo môžeme harmonizérmi liečiť?

Ako každý prístroj, stimulujúci a upravujúci prácu organizmu, harmonizér pomáha proti    všetkým psychosomatickým chorobám a  neduhom, ktoré majú príčinu v poruche energetickej výmeny. Jedná sa o výborný prostriedok proti stresu, na odstránenie svalovej a psychickej únavy, porúch spánku, zlepšenie látkovej výmeny, zvýšenie imunity. S jeho pomocou   je možné vyrovnávať  krvný tlak, liečiť neurotrofické poruchy, aterosklerózu, choroby srdcovo-cievnej a vylučovacej sústavy.

 

Kontraindikácie:                                         

 

Schizofrénia a iné duševné choroby; epilepsia; tehotenstvo  / posledných 6 mesiacov /.

 

Neodporúča sa používať harmonizéry v kombinácii s halucinogénnymi, narkotickými preparátmi a tiež s alkoholickými nápojmi. Účinok v tomto prípade môže byť nevyspytateľný. Neodporúča sa pracovať s harmonizérmi pri zapnutej televízii, pri práci s počítačmi, mikrovlnkami a ďalšími vyžarujúcimi prístrojmi.

 

Ako pracovať s harmonizérom

 

Základné postavenie, ktoré je používané pri práci s harmonizérmi, je takzvaná egyptská pozícia posediačky a postojačky tvárou k Slnku t.j. pre ranné cvičenie je vždy potrebné byť čelom na východ, počas dňa na juh, večer na západ a v noci na sever.

 

Póza v sede -   Uvoľnite všetky svaly okrem tých, ktoré podopierajú chrbát a hlavu, chrbtica je kolmo k zemi. Ruky ležia na  kolenách. Kolená sú zľahka nasmerovaná do strán. Päty sú vo vzdialenosti šírky panvy alebo ramien.Chodidlá sú mierne vytočené do strán. Ramená sú zvesené a uvoľnené. Lakte sú zľahka pritlačené k bokom. Takto chodidlá, predkolenia, panva a predlaktia vytvárajú symbol života - písmeno V.

Póza v stoji - Chrbát je držaný rovno, kolmo k zemi. Ramená sú voľne spustené, ruky voľne natiahnuté pozdĺž tela. Ak je v procese dýchania aktívnejšia pravá nosná dierka, dajte o pol kroku vpred pravú nohu, či ľavá nosná dierka - ľavú nohu.

 

Všeobecné pravidlá

Ukľudnite sa, uvoľnite celé telo zhora nadol: hlavu, šiju, ramená, lakte, zápästia, prsty na rukách, hruď, brucho, chrbát, oblasť pása, zadok, kolená, členky, chodidlá, prsty na nohách. Zátylok a chrbtica sú vyrovnané v jednej priamke, ako by ste boli zavesené k stropu za temeno. Špička nosa a pupok sú tiež v jednej priamke.

Koniec jazyku je vyzdvihnutý k patru a ľahko sa dotýka alveolárneho okraja (oblasti za zubami z vnútornej strany.) Koreň jazyka je uvoľnený.

Vnútorný úsmev. Cvičenie je oveľa účinnejšie, ak sú cviky vykonávané v stave radostného upokojenia.

Oči sú zatvorené alebo sa pozerajú horizontálne vpred. Pohľad sa sústredí na predstavovanom alebo reálnom bode priamo pred sebou,  vo vzdialenosti 40-60 cm. Najdôležitejšie je udržiavať stav pokoja.

Počas prvých fáz cvičenia je potrebné dosiahnuť pomalého, rytmického a neprerušovaného dychu. V ďalšej fáze je nacvičovania tzv. "majstrovský rytmus": nádych na 7 sekúnd -  1 sekunda výdrž - výdych na 7 sekúnd - 1 sekunda výdrž.

Valček zo šungitu (čierny) si vezmete do ľavej ruky, z karelského mastenca (sivý) do pravej a držte ich v rukách 5-15 minút. Za účelom liečenia procedúru vykonávajte pravidelne, najlepšie v čase aktivizácie energetického meridiánu, na ktorý  má chorý orgán / časť tela základnú väzbu/. Inak môžete procedúru opakovať podľa potreby (stres, únava, bolesť, nespavosť atď) alebo kedy sa Vám zachce. Žezla sa používajú aj k meditačným a pod.  účelom.

 

ŠUNGIT je 2 mld rokov stará polyminerálna uhlíková hornina, ktorej jediné nálezisko sa nachádza v Karélii, v severozápadnom Rusku. Na ňom je neobyčajné všetko: zloženie, štruktúra, vlastnosti, záhadný pôvod, široké spektrum využitia. Šungit dezinfikuje a čistí vodu, obohacuje ju stopovými prvkami, mení jej energeticko-informačnú štruktúru, nabíja a aktivuje; pohlcuje elektromagnetické žiarenie, neutralizuje patogénne vplyvy; má hojivé a liečivé účinky.  Je nosičom ženskéj (jinovej) energie.

 

KARELSKÝ MASTEK. Vek tohto kameňa rovnako ako u šungitu sa odhaduje na 2 mld rokov. Karelský mastek ( talkochlorid ) je metamorfovanou horninou, ktorá sa vyskytuje a priemyselne ťaží v Karélii. Vo svete je známy pod fínskym názvom tulikivi. Tento kameň sa skladá cca z polovice z mastenca (mastenec, talkum, steatit, klouzek - Mg 3 Si 4 O 10 (OH) 2) a z polovice z magnezitu (uhličitan horečnatý-MgCO3). Medzi jeho hlavné vlastnosti patrí hydrofóbnosť, žiaruvzdornosť, mäkkosť a unikátne tepelné vlastnosti: - rýchla absorpcia tepelnej energie a jej akumulácie - postupné vyžarovanie nahromadenej tepelnej energie. Stačí podržať ho v rukách len niekoľko minút, dlho potom budete mať pocit že Vás hreje.

Od pradávna sa využíval karelským obyvateľstvom k výrobe pecí, sáun a riadu. Hovorili mu preto hrncový kameň. Je absolútne netoxický a chemický zotrvačný. Je nosičom mužskej (jangovej) energie.

Všetky uvedené texty majú výhradne informatívny charakter a slúžia k všeobecne popisným a vzdelávacím potrebám.

 
 

Žezlá sily

1 položka

Zobraziť:

  • Žezlá sily 1 pár

    Žezlá sily sú harmonizačné žezlá, ktoré pôsobia blahodarne na...

    50 € s DPH

    Dostupnosť: Skladom

Prihlásenie