Panel používateľa

Soľné lampy

Odborná literatúra uvádza:

Soľné lampy sú vyrobené z kryštálov himalájskej kamennej soli, v ktorých obsiahnuté predovšetkým oxidy železa dodávajú soli zvláštnu oranžovú až červenú farbu. Soľný kameň sa ťaží v soľných baniach v hĺbkach okolo 1000 metrov. Kamenná soľ týchto lámp pochádza z prvohôr a je stará približne 250 miliónov rokov.

Soľná lampa je prírodný ionizátor, ktorý efektívne uvoľňuje negatívne ióny. Efekt ionizácie vzduchu pomocou soli vychádza  z fyzikálnych a chemických vlastností soli, ktorý bol objavený pred mnohými rokmi. Účinok ionizácie soľnej lampy sa zvyšuje zahriatím soľného kryštálu pomocou žiarovky umiestnenej vo vnútri  lampy alebo čajovej sviečky. Výsledný efekt ionizácie je zlepšenie kvality nášho prostredia a ovzdušia. Preto je vhodné  umiestňovať soľné lampy k počítačom alebo iným spotrebičom, ktoré produkujú elektromagnetickú radiáciu, čím negatívne ovplyvňujú náš organizmus.

Kamenná soľ má pozoruhodné, mnohostranné, vitalizujúce a ochranné účinky.

Lampy zo soľných kryštálov sú vhodné do bytu i na pracovisko.

Vo vstupných priestoroch pôsobí soľná lampa prívetivo a priateľsky. Obývacej izbe dodáva lampa pretepľujúci aspekt. Nastoľuje pokoj a pocit bezpečia. Prečisťuje vzduch, oživuje tmavé kúty, dodáva optimizmus. V jedálenských priestoroch oranžová farba soľnej lampy podporuje prúdenie žalúdočných a tráviacich štiav a posilňuje chuť do jedla. Vytvára príjemnú atmosféru pre spoločné stolovanie. V spálni sa lampa postará o dobrý spánok.

Liečebné účinky:

Blahodarné účinky lampy je možné pozorovať u astmatikov a alergikov, u ktorých sa pobytom v miestnosti s lampou stabilizuje a upravuje ich zdravotný stav. Pri  ochoreniach dýchacích ciest, ako je nádcha, chrípka alebo zápal priedušiek, je možné lampu ponechať svietiť celú noc. Ionizujúci účinok zlepšuje kvalitu vzduchu, čo má priaznivý dopad na celý organizmus. Upokojuje dýchanie, urýchľuje liečenie a zmierňuje nepríjemné prejavy choroby. 

Ošetrovanie soľných lámp:

Nakoľko kamenná soľ sa rozpúšťa vo vode. nedávajte lampy von a neomývajte ich vodou. Lampu čistite suchou alebo mierne navlhčenou handrou. V prípade, že sa lampa dostane do styku s vlhkosťou, je nutné utrieť ju suchou handrou a nechať doschnúť na teplom mieste, napr. ústrednom kúrení.

Všetky uvedené texty majú výhradne informatívny charakter a slúžia k všeobecne popisným a vzdelávacím potrebám.

Prihlásenie