Panel používateľa

Ušné a telové sviečky

Aplikácia telovej sviečky


Telová sviečka sa používa hlavne pri zmiernení zápalových procesov a ich pozostatkov chronického charakteru, pri čistení lymfatického systému, bolestiach, problémoch s tráviacim traktom, nervovým systémom, uvoľňuje napätie v chrbtici a kĺboch. Odstraňuje chorobné stavy a procesy, ako aj ich pozostatky z tela. Všetky tieto chorobné stavy blokujú životnú energiu. Telová sviečka napomáha odstrániť ich a znovuobnoviť prirodzený, zdravý a vyživujúci prúd životnej energie. Na fyzikálnej úrovni funguje sviečka na princípe komínového efektu. Počas horenia sa v nej vytvorí vákuum, a spustí sa proces sania chorobných procesov v tele. Výsledkom sú usadeniny na vnútornej strane sviečky.
Kde prikladáme telovú sviečku: Aplikujte priamo na miesto bolesti, na reflexné body, alebo meridiány. Môžete použiť aj univerzálne miesta, pri ktorých sa čistí celý organizmus. Sú nimi: pupok, stred dlane obidvoch rúk (na dlani máme kompletnú orgánovú mapu), uši (cez uši sa dá prečistiť celý lymfatický systém ), tvárová časť okolo uší (tiež sa tu nachádza kompletná orgánová mapa).
Telovú sviečku neaplikujte priamo na oblasť srdca (ale môže sa aplikovať v oblasti srdcovej čakry), ani na otvorené rany.


Pred aplikáciou sviečky
 

 

  • Vypite pohár čistej vody / zrýchli metabolizmus a napomôže vylučovaniu škodlivých látok /
  • Pripravte si misku s vodou, kde po dohorení sviečku uhasíte
  • V prípade potreby si pripravte aj štvorec vystrihnutý z alobalu, papiera, papierový obrúsok ...., do jeho stredu urobte malú dierku, cez ktorú sa nastoknete tenší koniec telovej sviečky. Ak sa počas horenia uvoľní kúsok dohorenej sviečky – spadne na túto zábranu, nie priamo na telo. Tento úkon je otázkou komfortu sviečkovanej osoby a nemá vplyv na účinok terapie telovou sviečkou.


Samotná aplikácia


Nájdite si polohu / najlepšie ľah, alebo sed /, v ktorej budete môcť pokojne a nerušene relaxovať. Zvoľte bod na tele, kde priložíte sviečku. Sviečka sa prikladá priamo na telo, v žiadnom prípade sa neaplikuje cez oblečenie. Tenší koniec sviečky obaľte gázou 2-3 vrstvy a v prípade potreby umiestnite do štvorca z alobalu/papiera. Širší koniec zapáľte a horiacu sviečku priložte tenším koncom na zvolené miesto na telo a držte kolmo počas celej aplikácie. Počas horenia má sviečkovaná osoba v pokoji relaxovať, vhodné je brušné dýchanie, dýchanie do miesta, ktoré je sviečkované /aby sa napomohlo uvoľňovaniu nežiadúcich elementov /, alebo cielená meditácia – záleží na profile terapeuta. Rovnakým spôsobom môžete sviečkovať aj sami seba. Počas horenia vizuálne skontrolujte stav horenia sviečky. Keď sviečka zhorí do výšky asi 7 až 10 cm nad telom, zahaste ju v pripravenej nádobke s vodou.
Pri ušných sviečkach postupujte rovnako, ľahnite si na bok, užší koniec sviečky obaľte gázou a zaveďte priamo do ucha. Pri aplikácii ušných sviečok sa odporúča ošetriť vždy obidve uši, aj v prípade keď máte problém len s jedným uchom.
 

Po aplikácii sviečky


Znovu vypite pohár vody a dôkladne vyvetrajte miestnosť, aby sa odstránili stopy horenia.


Upozornenie!

Nedopalok sviečky odporúčame spáliť.  Nachádzjú sa v ňom vysoko toxické látky, ktoré sa uvoľnili z tela sviečkovanej osoby. Tým, že sa spália sa zneutralizuje ich účinok na prostredie. V odpadkovom koši pôsobia na svoje okolie ako negatívny žiarič. V prípade, že nemáte k dispozícii pec, alebo otvorený oheň, sviečku po dohorení  7-10 cm nad telom nezahášajte do vody, ale nechajte dohorieť na kovovej tácke, v kovovom sitku, mriežke....

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie