Panel používateľa

Fluorit

Odborná literatúra uvádza:

Kameň ochrany a mentálnej sily 

 • Je obdarený veľkou silou - najmä na duševnej úrovni.
 • Fluorit prečisťuje a stabilizuje auru.
 • Je mimoriadne účinný proti škodlivým vplyvom elektromagnetického žiarenia. Pokiaľ je správne umiestnený, blokuje geopatogénne zóny.
 • Ak sa použije k liečbe, zaháňa negatívne energie a poruchy všetkého druhu.
 • Fluorit uzemňuje, vstrebáva duchovné energie. Spája pozemskú a duchovnú energiu.
 • Je to kameň inteligencie, kameň géniov. Výborne pomáha pri učení, dokáže usporiadať a spracovať informácie, lebo spája známe s tým, čo nepoznáme.
 • Zvyšuje koncentráciu.
 • Vo vzťahoch učí dôležitosť rovnováhy - má stabilizujúci účinok na citovej úrovni.
 • Pomáha vyrovnať sa so životom a myslieť pozitívne.

 

Liečebné účinky:

 

 • Blahodarne pôsobí na zuby, bunky, spevňuje kosti, dokáže naprávať poškodenie DNA. Zlepšuje fungovanie kĺbov, prináša úľavu pri artritíde, reume, pri bolestiach chrbta.
 • Pokiaľ ním pohybujete smerom k srdcu, uľavuje od bolesti.
 • Fluorit je vynikajúci prostriedok k odstraňovaniu mozgových porúch a všetkých možných druhov duševného zmätku, pomáha pri bolestiach spojených s chorobami nervového systému. Spomaľuje rast rakovinových buniek, je vhodný pri zápaloch, pri nachladnutí, chrípke, viróze, zápaloch dutín.
 • Dokáže regenerovať kožu a sliznicu, prospieva k hojeniu vredov a rán.
 • Fluorit prispieva aj k obnove sexuálnej rozkoše.

 

Astrologické priradenie: Ryby a Vodnár.

 

Čistenie: čistíme pod prúdom vlažnej vody, alebo cez noc v miske s vodou. Pretože je  citlivý na prudké svetlo, nabíjame  ho v noci za splnu, spoločne s krištáľom.

 

Modrý fluorit zvyšuje tvorivé schopnosti, usporadúva myšlienky a zlepšuje komunikáciu. Ako dvojznačne fungujúci kameň dokáže upokojovať alebo naopak „nabíjať“ podľa toho, ako to fyzická či biomagnetická rovina tela práve potrebuje. Modrý fluorit účinne pôsobí na očné, nosné, ušné a krčné problémy. Zosilňuje liečivý potenciál tým, že dokáže presne zacieliť mozgovú aktivitu a podnietiť v mozgu duchovné prebudenie.

Číry fluorit podporuje činnosť korunnej čakry, dodáva energiu aure a nastoľuje harmóniu medzi rozumom a duchom. Vylaďuje vzájomne čakry a privádza do fyzického tela univerzálnu energiu. Jedná sa o kameň, ktorý počas liečenia zosilňuje účinky iných kryštálov a dokáže rozjasniť dosiaľ temné a nezreteľné vízie.

Zelený fluorit uzemňuje nadbytok energie, zažehnáva citové traumy a lieči infekcie. Mimoriadne účinný je pri pohlcovaní negatívnych energií z okolitého prostredia. Prináša informácie z podvedomia a uvoľňuje prúd intuície. Účinne čistí čakry a dušu, odkiaľ odstraňuje už prekonané postoje a názory. Pomáha pri žalúdočných problémoch a črevných kŕčoch.

Fialový fluorit podnecuje činnosť tretieho oka a napomáha duševnej komunikácii. Jedná sa o vynikajúci kameň pre meditáciu. Dobre poslúži pri liečení kostí a pri poruchách kostnej drene.

Žltý fluorit zvyšuje tvorivé schopnosti a udržuje energiu skupiny na stabilnej úrovni. Obzvlášť prospešný je pri vzájomnej spolupráci. Podporuje intelektuálne aktivity. Na telesnej úrovni odbúrava toxické látky. Znižuje hladinu cholesterolu a blahodárne pôsobí na pečeň.

Yttrofluorit sa v niektorých smeroch mierne odlišuje od ostatných druhov fluoritu a nedokáže naprávať nesprávne usporiadanie prvkov v organizme. Iné choroby a problémy, na ktoré fluorit obyčajne účinkuje, však samozrejme liečiť dokáže. Jedná sa o kameň zameraný na poskytovanie služieb svojmu majiteľovi. Priťahuje k nemu bohatstvo a spoločne s hmotným dostatkom zvyšuje duševnú činorodosť.

Všetky uvedené texty majú výhradne informatívny charakter a slúžia k všeobecne popisným a vzdelávacím potrebám.

Fluorit

3 Položky

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie