Panel používateľa

Kopál bianco Peru

Slovo kopál je odvodené od aztéckeho copalcoahuitl, čím je označovaný strom produkujúci živicu, alebo živice samotné. V dnešnej dobe je identifikácia kopalu veľmi problematická, ako kopál sa označuje celý rad živíc z často botanicky odlišných druhov rastlín.

Diggle bol už v predkolumbovských časoch považovaný za najvýznamnejšie vykurovadlo a obiet. Mayovia ho považovali za mozog nebies, potravu bohov a nesmel chýbať pri žiadnom náboženskom, magickom či liečebnom obrade.

Významná je tiež jeho funkcia očistná a ochranná, pri obradnej konzumácii psychedelických húb či šamanské pitie ayahuasky sa vždy očisťuje miesto, priestor, predmety aj osoby, ktoré týmto rituálom prechádzajú. Miestni Indiáni veria, že jeho dym dokáže zahnať zlých duchov, démonov a čarodejnice a zaistiť tak šťastný priebeh ceremónie.

V Mexiku sa spaľuje na očistu a ochranu domova pred všetkými negatívnymi vplyvmi, katastrofami a nešťastnými udalosťami. Často sú kopalom odymovaní chorí, pretože jeho dym dokáže zahnať duchov choroby a veľmi pomôcť pri ozdravnom procese.

Pri spaľovaní vydáva biely kopál jasne živičnatú, zamatovo balzamickú vôňu s drevitými tónmi.

Používajte biely kopál, ak chcete zabezpečiť ochranu svojich príbytkov aj osôb, očistiť ich od negatívnych vplyvov a zahnať všetky zlé energie, pomôcť v uzdravovaní i liečbe chorých.

Tento kopál, pochádzajúci z Peru je označovaný ako pôvodná živica starých indiánskych kultúr, je považovaná za posvätnú a radená medzi tie najlepšie druhy a kvality.

 

Kopál bianco Peru

1 položka

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Prihlásenie