Panel používateľa

Modrý leknín

Kvet modrého lekna bol najviac posvätnou rastlinou starého Egypta, symbolicky sa vzťahoval k bohu slnka, Ra, ktorý bol vynesený na vodnú hladinu práve touto kvetinou, je často zobrazovaný v umeleckých dielach tej doby, slúžil ako rituálna, magická a liečivá bylina ohromujúceho významu.

 

Do dnešného dňa je symbolom duchovného osvietenia, ostatne táto kvetina má za cieľ urýchliť a podporiť spirituálny vývoj, posilniť liečenie na všetkých úrovniach v rámci daného systému. Jeho používanie bolo kľúčom k udržaniu dobrého zdravotného stavu, vyvoláva pocit pohody a pokoja, harmónie, zvyšuje sexuálnu túžbu a fantázie u mužov i u žien, jedná sa o tonikum s účinkami prirovnávanými k znovuzrodeniu.
Verilo sa, že kto prichádza do kontaktu s touto rastlinou, je v spojení so samotným bohom, pochopí princípy zrodenia, spojenými s plodnosťou, ale aj odchodom na onen svet a posmrtnú inkarnáciu.
Ako vykurovadlo má modré lekno vskutku nesmierny význam, sprostredkováva nám skúsenosť božieho dotyku so zážitkom začiatku, konca a opakovaním životného cyklu, hoci je jeho vôňa pri spaľovaní trochu nevýrazná, skôr bylinná kvetinová s balzamickými dotykmi, ide nám najviac o jeho účinky a hĺbku spirituality, ktoré nám prináša.

Modrý leknín

1 položka

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Prihlásenie