Panel používateľa

Vykurovadlá

VYKUROVADLÁ RYMER

Vykurovanie je pradávna tradícia, ktorá sa vyvinula v úžasné umenie, ktoré sa používalo už v starom Egypte, Ríme, Arábii, Indii, Japonsku a celej Amerike nielen na rituálne a náboženské účely, ale aj na svetské použitie. Na vykurovanie sa používajú rôzne živice, vonné byliny a vzácne drevo. Používajú sa na čistenie priestorov, upokojenie, uvoľnenie pri strese a úzkosti, na povzbudenie, k meditácii, na liečenie, kreativitu atď. V našej ponuke máme široký výber vykurovadiel, vykurovacích pomôcok, vykurovacích zmesí, kadidelníc, uhlíkov, vonných tyčiniek a vonných esencií.

 

HISTÓRIA VYKUROVANIA

Už  pred desiatkami tisíc rokov ľudia objavili fascinujúcu moc vykurovania. Poznali, že mnoho rôznych rastlinných produktov, či už to sú byliny, vetvičky ihličnatých stromov, živicou  nasiaknuté drevo, majú nielen rôznu vôňu, ale aj rôzne účinky na ich psychiku, že vedia dokonca ovplyvňovať ich zdravie, dokážu vyliečiť ochorenia. Od tejto chvíle sa datuje začiatok pradávnej tradície, ktorá sa rozvinula v úžasné umenie práce s vykurovadlami, umenie, na ktoré naša moderná civilizácia pozabudla, ale ktoré sa s potrebou (súčasného človeka) návratu k prírode, návratu k viere, stáva znova aktuálnou. V priebehu storočí, kedy vykurovanie bolo súčasťou každodenného života, vyberali ľudia ako z rastlinnej, tak aj živočíšnej ríše veľa produktov, ktoré sa postupom času osvedčili a stali sa z nich tie najlepšie vykurovacie látky. Tieto zručnosti sa rozvíjali na mnohých miestach celého sveta. Či už to bol starý Egypt, antické Grécko či Rím, Arábia, India, Japonsko alebo celá Amerika, všade tam sa vykurovadlá používali ako pre náboženské, tak aj čisto svetské účely.

 

 

AKO VYKUROVAŤ?

Praktický návod:

Vezmite kadidelnicu a do troch štvrtín ju naplňte pieskom, ktorý by mal byť čistý a suchý, zbavený organických nečistôt alebo himalájskou soľou. (viď. vykurovacie pomôcky) Do pinzety vezmite rýchlozápalný uhlík a zápaľkou alebo zapaľovačom ho zapáľte. Počkajte 15-20 sek. kým uhlík prestane iskriť a dymiť, položte ho do kadidelnice na piesok. Po cca. 30 sek., keď sa uhlík začne zafarbovať do šeda už môžete na uhlík sypať vykurovadlo. Uhlík horí 40-60 minút (podľa veľkosti) a počas tejto doby môžete kedykoľvek podľa potreby vykurovadlo dosypať. Zo začiatku dávajte vykurovadla na uhlík menej, pridať sa dá vždy a väčšinou do miery, ktorá je Vám príjemná. Po určitej dobe sami zistíte, ako veľká dávka Vám vyhovuje. Výnimkou sú napr. očisťovacie rituály, kedy sa dbá skôr na účinok a malo by sa dať vykurovadla viac. Pri vykurovaní bylín a vonných driev (napr. orlárka drahocenná, palo santo, cédrové, guajakové drevo) použite plátok Mica. Počas horenia nenechávajte kadidelnicu s uhlíkom bez dozoru, uhlík sa môže zahasiť iba vhodením do vody.

Pri akej príležitosti sa vykurovanie používa?

K čisteniu priestorov a osôb: angelika, asant, biela šalvia, céder, colophyum, elemi, harmala, jalovec, jantár, kadidlo, gáfor, kopál negro, kopál kaurský, lemongrass, levanduľa, palo santo, píniová živica, rozmarín, sandarak, sweetgrass, tulasi, yerba santa, zemedym. Majú schopnosť čistiť atmosféru v miestnostiach, v ktorých panovali hádky, smútok..., dom alebo byt, do ktorého sa máte nasťahovať, všetky druhy verejných miestností, nemocnice, školiace strediská. Môžete od negatívnych energií čistiť seba alebo svojich blízkych.

Na upokojenie, uvoľnenie, pri strese a úzkosti: upokojujúca: asant, aníz, badyán, benzoe, jalovec plod, jazmín, kadidlo, gáfor, labdanum, lemongrass, levanduľa, myrha, opopanax, pačuli, píniová živica, puškvorec, ruža, santal.drevo, styrax, tulasi. Najlepšie je používať na večer, prípadne doplniť tichou hudbou a svetlom sviečok. Nechajte svoje starosti a napätie odletieť s vonným dymom.

Na povzbudenie a nájdenie sily: posilňujúca je borovica, céder , colophyum, damara, damiána, elemi, galbanum, guggul, harmala, puškvorec, jalovec, jantár, gáfor, kopál, labdanum, rozmarín, škorica, tonkové bôby, yerba santa. Veľa kadidiel pôsobí povzbudivo, obnovuje silu a môžu nám tiež pomôcť nájsť vlastný potenciál, keď sa cítime vyčerpaní. Pri vykurovaní si predstavujeme ako so stúpajúcim dymom pribúda naša vnútorná sila.

Pri meditácii: angelika, aníz, badyán, benzoe, céder, elemi, guggul, jantár, kadidlo, gáfor, kopál, myrha, sandarak, santalové drevo, styrax. Vykurujte pred začiatkom meditácie, vonným dymom sprevádzajte svoje modlitby, alebo sa nechajte inšpirovať pohľadom do vlastného vnútra.

Na liečenie: predovšetkým dýchacích ciest (benzoe, colophyum, eukalyptus, galbanum, gugul, jantár, jalovec, kadidlo, gáfor, myrha, opopanax, píniová živica, sandarak, toluánsky balzam, yerba santa ), svalových kŕčov (aníz, céder, jazmín, lemongrass), reumatizme (benzoe, gugul, gujakové drevo, jalovec, jantár, kadidlo indické, gáfor, peruánsky a toluánsky balzam) poruchách spánku ( aloe, aníz, badyán, guggul, kadidlo, indické kadidlo, palo santo, styrax, tonkové bôby ) pôrodoch (snadarak) Možné je použitie pri liečebných postupoch ako sú reiki, masáže, psychoterapeutické sedenia a ďalšie.

Pre lásku: asant, benzoe, damiána, guajakové drevo, guggul, jalovec plod, jazmín, labdanum, levanduľa, pačuli, puškvorec, rozmarín, ruža, santal, škorica, styrax. Užite si toto vykurovanie vo dvojici, podporuje láskyplnú atmosféru. Môže povzbudzovať schopnosť milovať.

Vykurovadlá

60 položiek

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie