Energetický náramok čakrový je zložený zo 7 čakrových kameňov - pre každú čakru jeden:
1. čakra - Tigrie oko (odvaha, vytrvalosť, sila)
2. čakra - Karneol (energia, vitalita, sexualita)
3. čakra - Aventurín (harmónia)
4. čakra - Ruženín (láska)
5. čakra - Sodalit (koncentrácia, jasnosť)
6. čakra - Ametyst (premena)
7. čakra - Krištáľ (duchovnosť, ochrana)
Energetický náramok je navlečený na pevnej gumičke, ktorá je stiahnutá do uzlu, z ktorého vychádzajú dve odstrihnuté gumičky. Tento koniec symbolizuje vychádzanie zlej energie.
Rozpätie náramku: cca 15-18.5 cm. Náramok sa dá upraviť rozviazaním uzla, posunutím gumičky a zviazaním podľa potreby.
Energetický náramok by sa mal pravidelne čistiť a nabíjať:
Čistenie: čistí sa tak, že ho vložíte asi na 3-5 minút pod vlažnú tečúcu vodu (urobte tak aj pred jeho prvým použitím a potom pravidelne 2-4x za mesiac podľa potreby). Ak ho nosíte každý deň tak ho umývame častejšie, ale taktiež po nejakom konflikte, negatívnej výmene energií, po energetickom útoku, po strese a pod. Kamene absorbujú do seba energiu z okolia, očistenie vodou ich zbaví negatívnej energie.
Nabíjanie: očistený náramok položte na čistý biely papier, ktorý dajte na parapetnú dosku okna (najlepšie zvonka, ale ak sa nedá, postačí aj znútra). Na ňom nechajte nabiť náramok celú noc pri mesačnom svetle (najsilnejšie nabitie je pri splne mesiaca, ale účinné sú všetky jeho fázy). Niektoré kamene môžeme takto nabíjať aj pri slnečnom svetle, ale mnohé z nich sú citlivé na slnko a mohli by na ňom zmeniť svoje zafarbenie. Nabíjanie pri mesačnom svetle je univerzálne pre všetky druhy kameňov.
Nosenie: pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť stále a dávať dole iba pri kúpaní. Nemal by sa ho nikto dotýkať, iba jeho nositeľ. Ak sa tak stane, umyte náramok pod prúdom vlažnej vody cca 3-5 minút. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na receptívnej ruke (u pravákov ľavá ruka) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov pravá ruka).