Panel používateľa

Soľ na prípravu soľanky

Soľ na prípravu soľanky

hmotnosť: 200g

Obsahuje rad minerálnych látok a stopových prvkov.

Zloženie: kamenná soľ v rýdzo panenskej podobe.

3,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Kryštalická soľ je v jej najdokonalejšej podobe geologicky nazývaná halit.

 

Kryštalická soľ a  naše zdravie

 

Liečivý účinok soľanky

 

Soľanka je vynikajúci prostriedok na vyrovnanie hladiny kyselín a zásad v tele. Soľankou sú vyplavované z nášho tela ťažké kovy ako je ortuť olovo, arzén, amalgám a vodný kameň. Soľanková kúra je vysokoúčinná pri:

 

  • reumatických onemocneniach ako je dna, artritída, alebo artróza
  • rozbúravaní žlčových a ľadvinových kameňov a ich  následnom vylúčení látkovou výmenou,   povzbudení žalúdku a čriev
  • kožných chorobách  ako je Lupienka a  rôznych pliesniach
  • odstraňovaní zažívacích ťažkostí, zbavuje cievy usadenín
  • vyčistení pleti  a detoxikácii celého organizmu
  • vyplavovaní ťažkých kovov, vodného kameňa a iných usadenín
  • vyrovnávaní hladiny zásad a kyselín v tele


Príprava kryštalickej soľanky

 

Vložte jeden alebo i viac soľných kryštálov do malej uzatvárateľnej nádoby napr. zaváracieho pohára od džemu, dôkladne umytej a zalejte čistou, najlepšie pramenitou vodou, tak aby boli kryštály ponorené. Približne po hodine vznikne 26%-ný nasýtený roztok - kryštalická soľanka k používaniu. Soľné kryštály sa ďalej nerozpúšťajú. Z nej môžete denne odoberať požadované množstvo.

Po doliatí vody sa kryštály opäť začnú rozpúšťať. Po rozpustený všetkých kryštálov odoberte soľanku až po pridaní ďalšieho soľného kryštálu, aby bola zaručená 26%-ná koncentrácia roztoku.

Soľanka nevyžaduje žiadne zvláštne skladovanie, lebo je nekonečne trvanlivá. Ani baktérie alebo pliesne nemajú šancu sa v soľanke množiť. Takto vytvorená soľanka je pripravená na mnohorakú spotrebu.

 

 

Návod na pitie soľankovej kúry:

 

jednu čajovú lyžičku 26% roztoku soľanky dajte do hrnčeka a dolejte kvalitnou pramenitou vodou bez bubliniek.

Takto zriedenú soľanku pite najlepšie každé ráno na lačno hneď po prebudení. Tento proces môžete rozdeliť na celý deň. Dajte jednu lyžičku soľanky do 1 l vody a pite po celý deň postupne Pre koho je takýto odhlieňovací proces príliš zaťažujúci pre telo, môže užívať soľankovú kúru len po kvapkách miesto po lyžičkách. Je to individuálne podľa zažívania jednotlivca. U detí a kojencov stačí len pár kvapiek. Tiež stačí keď si kvapnete pár kvapiek soľanky do jedla.

 

Soľankový kúpeľ:

 

Čistiaci účinok 30 minútového soľankového kúpeľa odpovedá 3 dňovému očistnému pôstu. Jedovaté látky sú osmózou vylučované.

 

Prvotné zhoršenie pri prečisťovaní

Kryštalická soľ prináša telu novú energiu , a tak zosilňuje prežívanie súčasných príznakov choroby, čo sa týka aj príznakov chorôb doposiaľ nepozorovaných, ale už v tele latentne prítomných. Tento proces je tak často sprevádzaný prvotným zhoršením situácie, ako je to známe z homeopatie, a to tam kde máte najslabší orgán alebo chorobou zasiahnuté miesto.

 

Pri reumatických  chorobách ako je dna, artritída, alebo artróza , teda tam kde sa už  vytvorili kryštály, by ste mali mesiace! pravidelne piť soľanku. Po čase začne organizmus usadeniny rozbúravať a následne budú vylúčené látkovou výmenou. To isté platí aj pre ľadvinové a žlčníkové kamene.

 

Nakoľko naše telo soľankou dostáva dostatok energie, regeneruje sa a rytmicky sa prečisťuje. Pokiaľ sa zlým stravovaním v črevách nazhromaždilo väčšie množstvo hnilobných látok, môže sa stať ,že soľanka zapôsobí ako preháňadlo, čo je veľmi pozitívne aj keď niekedy nepríjemné. Nenastáva nič iné ako potrebné prečistenie čriev.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie